“Zmień klimat, zakochasz się” - namawiają do studiowania we Wrocławiu władze miasta. Bo podobno główny czynnik klimatotwórczy w stolicy Dolnego Śląska to miłość. Sprawdź - podobno główny dolnośląski ośrodek akademicki to 293 km2 pozytywnej energii i najlepszego klimatu do nauki, pracy i zabawy.
Na Dolnym Śląsku studiuje około 160 tys. młodych ludzi, z czego większość studiuje w stolicy województwa na jedenastu uczelniach publicznych i szesnastu niepublicznych. W regionie istnieje też możliwość studiowania w trzynastu innych miejscowościach. Na terenie województwa studia prowadzą także uczelnie z korzeniami w Łodzi i Warszawie.
 

Studia na Dolnym ŚląskuNajwiększą chyba korzyścią dla studiujących w samym Wrocławiu jest ścisła współpraca miejscowych uczelni z samorządem oraz z biznesem czyli potencjalnymi pracodawcami. Studia na poszczególnych kierunkach studentom potężną wiedzę umiejętności praktycznych zdobywanych podczas wspólnych przedsięwzięć.

Gdzie studiować we Wrocławiu

Gdzie studiować poza Wrocławiem

Studenckie życie we Wrocławiu

Jeśli jesteś finalistą olimpiady przedmiotowej, polecamy zapoznanie się z udogodnieniami oferowanymi przez wrocławskie uczelnie. Chcą przyciągać najlepszych maturzystów, oferując różne udogodnienia. Wspierają ich w tym władze miasta. Jeśli jesteś laueratem takiej olimpiady i dostaniesz się na studia bez postępowania kwalifikacyjnego - masz szanse na wsparcie Studenckiego Programu Stypendialnego ustanowionego przez Radę Miejską. W dotychczasowych edycjach było to po 300-600 zł miesięcznie przed cały pierwszy rok. Program wspiera również studentów III roku wyjeżdżających na studia za granicę oraz doktorantów działających na rzecz rozwoju miasta.

Podyskutuj o studiach na Dolnym Śląsku

Masz szczęście, jeśli dobrze Ci idą przedmioty ścisłe - wtedy możesz “załapać się” na Uczniowski Program Stypendialny. Wystarczy, że mieszkasz we Wrocławiu, zdasz maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym i rozpoczniesz w tym mieście studia stacjonarne z zakresu nauk ścisłych lub technicznych Do tej pory jednorazowo otrzymywało wsparcie po 300 zł nawet 800 osób rocznie.

Dlaczego warto studiować na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu?

Dlaczego warto studiować na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu?

Od roku akademickiego 2012/2013, dochodzą stypendia, o które będą mogli ubiegać się również humaniści i artyści Stypendium im. Wincentego Stysia w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych oraz Stypendium im. Jerzego Grotowskiego w dziedzinie sztuki.

Po skończeniu studiów można łatwo znaleźć pracę we Wrocławiu w jednym z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw. Wrocław to nie tylko lider w technologiach informatycznych i komunikacyjnych (ICT). Swoje pieniądze lokują tutaj największe koncerny świata: Google, HP, IBM czy Nokia Siemens. Swoją fabrykę pod miastem otworzył koreański gigant LG Philips. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne wieżowce, biurowce i galerie handlowe. Można też, jak twórcy portalu społecznościowego nasza-klasa.pl budować własny biznes korzystając ze sprzyjającej atmosfery dla inwestorów.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->