Nie przez przypadek Wrocław został Europejską Stolicą Kultury 2016. To jedno z najważniejszych i najciekawszych centrów kulturalnych w Polsce. Nie będziesz też się nudzić wieczorami, bo studenckie imprezowanie kwitnie - zwłaszcza w okolicach Rynku. A dla rozruszania mięśni - aktywny wypoczynek chociażby w pobliskich Sudetach.We Wrocławiu liczne koncerty, festiwale i wystawy kuszą i przyciągają młodych ludzi. Teatry, galerie, kluby, czy liczne imprezy kulturalne sprawiają, że jest w czym wybierać. Melomani cenią sobie miasto za różnorodność stylów. To jeden z najważniejszych w Polsce ośrodków jazzowych. Fani rocka mogą oczekiwaćwielu atrakcyjnych koncertów. Nie zaniedbywana jest też muzyka klasyczna. Opera Wrocławska słynie ze swoich superprodukcji w Hali Stulecia. Nie brakuje też koncertów w filharmonii czy rozmaitych festiwali. To nad Odrą odbywają się festiwale T-Mobile Nowe Horyzonty oraz Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN.

Jeśli zaczniesz studiować we Wrocławiu, na pewno niejeden wieczór spędzisz w okolicach wrocławskiego Rynku. Na jego ścianach i na pobliskich uliczkach znajdziesz co krok knajpkę, pub, kafejkę czy klub. Możesz spodziewać się każdego stylu i nastroju. Są miejsca z ironiczną nostalgią do “komuny”, z kuchnią latynoską lub koszerną, kafejki dla miłośników literatury kryminalnej czy cukiernie z lodami o oryginalnej włoskiej recepturze. Wiele barów i restauracji oferuje zniżki dla studentów, a muzyka na żywo często gra do białego rana. Nie bez znaczenia jest tutaj fakt, że na starym mieście mieści się wiele sal wykładowych i być może po zajęciach będziesz mieć dwa kroki do atrakcyjnego miejsca spotkań z przyjaciółmi. A jeśli się zakochasz - w dziewczynie, w chłopaku lub w mieście, odwiedź słynny most na Ostrowie Tumskim. Na znak uczucia możesz zatrzasnąć tam swoją kłódkę obok kilku tysięcy już wiszących na barierkach.
Podyskutuj o życiu studenckim!

Świetnie wypoczniesz we Wrocławiu na świeżym powietrzu, bo to wyjątkowo zielone miasto. Tutaj naprawdę będziesz w stanie zrelaksować od codziennego studenckiego zabiegania. Ponad 1/3 powierzchni miasta pokryta jest parkami i terenami otwartymi. Szczególnie duże i liczne są wrocławskie płuca — można nimi oddychać niemalże w każdej części miasta. Masz do wyboru Park Szczytnicki, Południowy, Zachodni, Wschodni, Grabiszyński. Na romantyczne spacerypolecamy Ogród Botaniczny i Japoński. Jeśli kochasz zwierzęta sporo czasu spędzisz w Ogrodzie Zoologicznym. Jeśli deskę i roli w - Skatepark, a adrenaliny łykniesz w Parku Linowym. Na licznych boiskach i halach sportowych, kortach tenisowych i stadionach możesz uprawiać niemal każdą dyscyplinę sportu. W dodatku stolica Dolnego Śląska nie “odwraca się tyłem” do Odry. Np. niemal w centrum miasta wypożyczysz kajak. Uwielbiasz deski i turystykę górską? Nie bez znaczenia będzie fakt, że z Wrocławia w ciągu godziny znajdziesz się w centrum Sudetów, a w ciągu ośmiu godzin – w Alpach.


Sprawdź co kulturalnego się dzieje we Wrocławiu: http://www.wroclaw.pl/po_godzinach,1.dhtml

O aktywności na świeżym powietrzu czytaj więcej http://www.wroclaw.pl/sport_i_rekreacja,1.dhtml
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->