upwrUniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozpoczął kolejny etap współpracy z Hunan Agricultural University z Changsha w Chinach. Jaki będzie tego efekt? Anglojęzyczne studia II stopnia na kierunku architektura krajobrazu. Zajęcia i praktyki prowadzone będą przez oba uniwersytety.

Architektura krajobrazu nie jest już kierunkiem nowym. Warto jednak podkreślić, iż obie uczelnie opracowały bardzo nowatorski system organizacji studiów, który zakłada obowiązkowe praktyki na terenie Chin (w półrocznym wymiarze). Polscy studenci będą mogli zapoznać się ze specyfiką dynamicznego rozwoju gospodarczego Chin i charakteru pracy w lokalnych przedsiębiorstwach.

Studia rozpoczną się w lutym 2014 roku i będą bezpłatne. Studenci będą jednak zobowiązani do pokrycia kosztów transportu, zakwaterowania i wyżywienia. Bilety lotnicze do Chin nie należą do najtańszych, a koszty zakwaterowania także nie są małe.

Co można otrzymać w zamian? Ukończenie studiów zapewni otrzymanie podwójnego dyplomu: Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Hunan Agricultural University z Changsha.

Współpraca obu uczelni trwa już od 25 lat i zaowocowała wieloma projektami naukowymi.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->