uwr logoStudenci Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii wkrótce rozpoczną nowy rok akademicki. Władze uczelni postanowiły sprawić im olbrzymią niespodziankę i... drastycznie podniosły ceny studiów! Co na to wrocławscy żacy?

Czy podwyżki aż tak mocno dotkną budżetu studentów? Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. Powtarzanie dowolnego przedmiotu na WPAiE kosztowało w semestrze 2012/2013 - 155 złotych. W myśl nowego cennika czekają nas jednak pewne „zmiany", gdyż nowa stawka została określona na poziomie 13 zł za godzinę powtarzanych zajęć. Ile to konkretnie? 60 godzin wykładów będzie kosztować studentów 780 zł, a 40h ćwiczeń „zaledwie" 520 zł. Prawda, że niewielka podwyżka?

Studenci rozpoczęli kampanię w mediach społecznościowych, której celem jest utrzymanie dotychczasowej stawki opłat oraz unieważnienie zarządzenia, które ich zdaniem zostało wprowadzono z pogwałceniem prawa. O co konkretnie chodzi? O to, że uczelnia ma obowiązek podpisać ze wszystkimi studentami stosowną umowę cywilnoprawną, w której zawarte będą ostateczne koszty i wysokość opłat. Cen nie będzie można już więcej zmieniać. Nikt jednak nie wziął pod uwagę drastycznych podwyżek przed podpisaniem umów....

Władze uczelni nie ustosunkowały się jeszcze do słów studentów. Na bieżąco będziemy Was jednak informować o całym wydarzeniu.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->