VI Forum Ekoenergetyczne w PolkowicachW związku z coraz większym zainteresowaniem społecznym energetyką prosumencką oraz liberalizacją prawa energetycznego w tym zakresie, wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z konieczności posiadania ważnego świadectwa kwalifikacyjnego uprawniającego do eksploatacji lub dozoru urządzeń energetycznych przyłączonych do krajowej sieci energetycznej. Jest to analogiczne uprawnienie, jakie muszą posiadać wszyscy zatrudnieni przy eksploatacji urządzeń energetycznych.

Powyższe kwestie regulują art. 51-54 Prawa Energetycznego oraz Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci.

Proponowane szkolenie będzie miało charakter przeglądowy i obejmowało będzie między innymi następujące zagadnienia:
  • przegląd regulacji prawnych - Prawo Energetyczne i wybrane rozporządzenia;
  • zasady racjonalnej gospodarki energetycznej;
  • budowa i eksploatacja wybranych urządzeń z grup 1 i 2 wymienionych w powyżej wspomnianym rozporządzeniu;
  • wybrane wiadomości z zakresu elektrotechniki i elektroenergetyki;
  • sprzęt ochronny i zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach;
  • przepisy BHP i ochrony przeciwpożarowej i przeciwporażeniowej;

Szkolenie jest skierowane przede wszystkim do osób i firm, które planują podjęcie aktywności energetycznej w charakterze prosumenta lub zainwestowanie we własne źródło wytwórcze z generatorem elektrycznym, pracującym w sieci/instalacji niskiego napięcia. Skorzystać mogą również wszystkie inne osoby, które pracują lub zamierzają podjąć pracę przy obsłudze urządzeń elektrycznych w instalacjach niskiego napięcia, gdyż w ten sposób mogą się przygotować do egzaminu na tzw. uprawnienia energetyczne. Informacje dotyczące zasad bezpiecznego użytkowania urządzeń elektrycznych oraz racjonalnego korzystania z energii dotyczą praktycznie wszystkich jej użytkowników i w tym zakresie szkolenie jest adresowane do bardzo szerokiego gremium słuchaczy.

Termin szkolenia: 10 października 2014 r., godz. 9.00-15.00.
Miejsce: Dolnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości Techniki w Polkowicach,
ul. Skalników 6b, 59-101 Polkowice, s. 103.
Zapisy: Jan Walczak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 76 746 53 37. Do 8 października.
Opłaty: Szkolenie bezpłatne. Egzamin nieobowiązkowy - 168,00 zł (kwota zwolniona z podatku VAT).
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->