W DSW zapłacą studentom za stażePrawie dwa miliony złotych otrzyma Dolnośląska Szkoła Wyższa na realizację rządowego Programu Rozwoju Kompetencji, którego celem jest przygotowanie młodych ludzi do wyzwań, jakie stawia przed nimi dynamicznie zmieniający się rynek pracy. Każdy student, który zakwalifikuje się na staż, otrzyma grant w wysokości 3300 zł.

- Dolnośląska Szkoła Wyższa znalazła się wśród 39 uczelni, które będą realizowały rządowy pilotaż. W projekcie weźmie udział 200 studentów DSW ostatniego roku studiów licencjackich lub magisterskich na kierunku: pedagogika, pedagogika specjalna, dziennikarstwo i komunikacja społecznej oraz bezpieczeństwo narodowe – wymienia prof. DSW dr hab. Ewa Kurantowicz, prorektor Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Projekt DSW, finansowany z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, opiera się na ścisłej współpracy z pracodawcami. Student będzie odbywał staż w miejscu pracy przez trzy miesiące. – Po tym czasie zostaną zdefiniowane „luki kompetencyjne", które ujawnią się podczas odbywania stażu. Zarówno studenci-stażyści, jak i pracodawcy, określą tematy dalszych warsztatów doskonalących kompetencje studentów i wzmacniające ich szanse na rynku pracy. Następnie studentom-stażystom zostanie zaproponowany udział w warsztatach edukacyjnych z celowo dobranymi tematami zajęć. – dodaje prof. Kurantowicz.

- W projekcie kluczowa jest Rada Pracodawców DSW, w której skład wejdą przedstawiciele przedsiębiorców, instytucje wspierające biznes oraz wykładowcy. Jej zadaniem będzie między innymi wypracowanie rekomendacji dla zmian w programach kształcenia na poszczególnych kierunkach studiów prowadzonych w DSW – wyjaśnia prof. Kurantowicz.

Projekt przygotowany został w partnerstwie z firmą Executive z Warszawy i będzie realizowany do końca września 2015 r. Wartość projektu wynosi 1946672,40 zł.

Więcej informacji na temat Programu Rozwoju Kompetencji znajdziecie tutaj: Program Rozwoju Kompetencji zastąpi kierunki zamawiane.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->