Z Wrocławia do irańskich Gór ZagrosPrzez 76 dni Łukasz Supergan szedł samotnie przez pasmo dzikich Gór Zagros. Dzięki Dolnośląkiej Szkole Wyższej każdy jego krok można było śledzić na internetowej mapie. Uczelnia wyposażyła globtrotera w SPOT – Satelite Personal Tracker czyli lokalizator satelitarny.

Łukasz Supergan wędruje po górach i bezdrożach od 25 lat. Ma za sobą m.in. dwuletnią włóczęgę przez 24 kraje Azji i Europy. Podróżnik właśnie podsumowuje swoje najświeższe dokonanie - 2,5 tysiąca kilometrów po Górach Zagros. Trasa marszu wiodła po pustynnym łańcuchu ciągnącym się przez zachodni Iran - od miasta Tabriz na północno-zachodnim krańcu tego Iranu aż do wybrzeży Oceanu Indyjskiego. Wyprawa ta była prawdopodobnie pierwszym w historii przejściem tych gór w całości.

Wyprawę Łukasza Supergana wsparły m.in. 163 osoby w ramach crowdsourcingu w serwisie Polakpotrafi.pl. Dolnośląska Szkołą Wyższa została jednym ze sponsorów, użyczając nowoczesny sprzęt podróżniczy Satelite Personal Tracker. SPOT to lokalizator satelitarny. pozwalający przesłać położenie użytkownika, a w razie potrzeby także sygnał S.O.S., z większości miejsc na świecie. Każdego dnia sygnał wysłany przez Łukasza Supergana z kolejnego miejsca był odbierany przez satelity i przekazywany w sieć WWW. Tam w specjalnym serwisie można było śledzić trasę podróży.

W najbliższym czasie w Dolnośląskiej Szkole Wyższej planowana jest wystawa zdjęć Łukasza Supergana, a także warsztaty podróżnicze z jego udziałem.
Z Wrocławia do irańskich Gór Zagros
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->