Rekrutacja zimowa na Politechnice WrocławskiejNie dopisało Ci szczęście podczas rekrutacji letniej? Nie musisz tracić całego roku, gdyż Politechnika Wrocławska rozpoczyna właśnie zimową rekrutację! Na kandydatów czeka blisko 4,5 tys. miejsc na 54 kierunkach studiów II stopnia.

Okres zimowy to czas, gdy wielu studentów kończy naukę z tytułem inżyniera lub licencjata. Trwająca właśnie na PWr rekrutacja jest skierowana właśnie do nich.

- Kandydaci mają do wyboru 54 kierunki studiów, w tym aż 19 w języku angielskim - tłumaczy Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji. - Po raz pierwszy w naszej ofercie znalazła się matematyka stosowana w języku angielskim oraz technologia chemiczna w języku angielskim.

Dla kandydatów na stacjonarne studia II stopnia przygotowano 4288 miejsc. Na czterech kierunkach studiów prowadzonych w trybie niestacjonarnym czeka łącznie 240 miejsc.

- Z naszego doświadczenia wiemy, że największym zainteresowaniem będą cieszyły się takie kierunki jak budownictwo, zarządzanie i inżynieria produkcji czy mechanika i budowa maszyn – opowiada Anetta Stypułkowska. - Jednak największej liczby chętnych spodziewamy się tradycyjnie na architekturze. I aby wyrównać szanse, bo przecież trafiają do nas osoby z uczelni o różnym poziomie nauczania, na tym kierunku obowiązkowe jest złożenie tzw. portfolio. Mają się tam znaleźć wszystkie prace dokumentujące dotychczasowy dorobek studenta.

Na studia II stopnia na PWr aplikuje także coraz więcej cudzoziemców. - Na mechanikę i budowę maszyn w języku angielskim mamy kandydatów z Indii, Turcji oraz Chile – mówi Anetta Stypułkowska. - I jest ich dwa razy więcej, niż mamy miejsc.

Nabór potrwa do 11 lutego 2016 roku.

Tutaj dowiesz się więcej na temat studiów we Wrocławiu
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->