targi final blik 0Już pod koniec marca na Stadionie we Wrocławiu odbędą się targi edukacyjne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wrocławski Festiwal Edukacji 2018 jest organizowany z myślą o przyszłych kandydatach na studia, którzy chcą jak najlepiej zaplanować swoją dalszą ścieżkę rozwoju oraz karierę zawodową.

Celem przedsięwzięcia jest zaprezentowanie młodym mieszkańcom Dolnego Śląska środowiska naukowego oraz biznesowego. Już niedługo tegoroczni maturzyści oraz młodsi uczniowie szkół średnich wybiorą kierunek studiów, a później – ścieżkę kariery. Festiwal objęty został Patronatami Honorowymi: Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Wojewody Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu.

Ideą przedsięwzięcia jest integracja środowisk naukowych oraz biznesowych z najmłodszymi mieszkańcami Dolnego Śląska – którzy wkrótce staną przed wyborem własnej ścieżki kształcenia, a następnie zaczną wchodzić na rynek pracy. Dlatego tak ważne jest, aby już teraz młodzież mogła poznać jego specyfikę i zaplanować swój rozwój, który przełoży się na satysfakcjonującą pracę
w przyszłości. W ramach Wrocławskiego Festiwalu Edukacji 2018 przewidziano liczne warsztaty, szkolenia, konferencje oraz dyskusje – z udziałem znanych przedstawicieli świata nauki i biznesu, którzy opowiedzą m.in. o wymaganiach, jakie współczesny rynek pracy stawia kandydatom na studia. Wśród Gości Specjalnych pojawią się m.in. twórca popularnego kanału Matura To Bzdura.TV – Adam Drzewicki oraz Radosław Kotarski – popularyzator wiedzy, twórca programów Polimaty na YouTube oraz Podróże z historią w TVP 2, autor i wydawca książki Włam się do mózgu.

Udział w Festiwalu pozwoli uczniom nie tylko być na bieżąco z trendami na rynku pracy, lecz przede wszystkim wyposaży ich w niezbędną wiedzę na takie tematy jak: kierunki i możliwości rozwoju, korzyści z inwestowania w siebie, skutki nieprzemyślanych i zbyt pochopnych decyzji oraz wymagania i specyfika rynku pracy – zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Festiwal to także miejsce dla nauczycieli, dyrektorów oraz rodziców. Eksperci z sektora edukacji opowiedzą im o wprowadzanych zmianach w egzaminach ośmioklasisty, egzaminach maturalnych, czy na wspomniane studia wyższe, innymi słowy – kompleksowej reformie szkolnictwa.
slajd stadionGospodarzem Festiwalu jest firma EIE Sp. z o.o. specjalizująca się w konsultingu edukacyjnym oraz organizacją obozów letnich i wyjazdów semestralnych do najbardziej prestiżowych szkół świata i Europy.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->