phoca_thumb_s_dfn_logoDolnośląski Festiwal Nauki zbliża się wielkimi krokami. Są już dostępne programy tegorocznej, dwunastej edycji. Zaplanowano aż 900 imprez. Wrocławska odsłona festiwalu odbędzie się 18-23 września. Centrum EFEKTY objęło naukowe święto patronatem medialnym.

Festiwal stanowi doskonałą okazję do tego, aby w niekonwencjonalny sposób poznać tajniki różnych dziedzin wiedzy. Warsztaty, pokazy, happeningi i wykłady mają charakter otwarty i każdy – przedszkolak, uczeń starszy i młodszy, rodzic i senior – znajdzie coś dla siebie w przebogatej festiwalowej ofercie. Oprócz politechniki i uniwersytetu imprezy współtworzą największe wrocławskie instytucje kulturalne i naukowe.
 
Dostosowaniu programu do wieku i zainteresowań uczestników służą wyodrębnione kategorie tematyczne, m.in. „Niezwykły świat chemii”, „W świecie sztuki”, „Medycyna i zdrowie”, „Wyprawa w społeczeństwo”, „Nauki humanistyczne”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi „Wyobraźnia i myśl sięgają dalej niż do gwiazd” i nawiązuje do roku 2009 ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Astronomii, dlatego gros wydarzeń dotyczyć będzie świata astronomii, fizyki i matematyki. Ciekawie zapowiada się spotkanie z gen. Mirosławem Hermaszewskim, a także wystawa z okazji 50-lecia NASA.
 
Festiwal pozwala też otworzyć się na innych ludzi. Cykl niezwykłych spotkań pt. „Odcienie świata ciszy” obejmuje warsztaty języka migowego i kultury Głuchych.
 
Miejscem imprez DFN jest nie tylko Wrocław. Edycję regionalną organizują jeszcze: Legnica, Ząbkowice Śląskie, Wałbrzych, Jelenia Góra i – po raz pierwszy w tym roku – Bystrzyca Kłodzka.
 
Odbywający się we wrześniu festiwal od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem coraz większej rzeszy osób. To jedna z niewielu okazji, by zetknąć się z wiedzą, zjawiskami i nowinkami technicznymi, które na co dzień są poza naszym zasięgiem. Całościowy program imprez dostępny jest na stronie www.festiwal.wroc.pl oraz w punktach informacyjnych: w Biurze DFN, Zintegrowanym Centrum Studenckim Politechniki Wrocławskiej, Dolnośląskim Centrum Informacji Kulturalnej OKiS, Księgarni Muzeum Narodowego, Miejskiej Bibliotece Publicznej.
 
źródło: DFN
  
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->