Przez najbliższy tydzień bawcie się, bawcie i tylko bawcie – jak powiedział prof. Tadeusz Więckowski w czasie rozdawania studentom okolicznościowych kubków, bułek oraz pączków, by – jak to określił – nabrać sił przed tygodniem pełnym imprez. Uroczystość otwarcia Juwenaliów na Politechnice Wrocławskiej rozpoczęto od tradycyjnego już „Śniadania z Rektorem”. Jak będą przebiegać następne dni wrocławskich Juwenaliów? Zapraszamy do lektury.

O atrakcjach zaplanowanych przez organizatorów można by napisać długą pracę dyplomową. Nie chcemy Was jednak odciągać od tego co jest w tym tygodniu najważniejsze – od studenckiej imprezy! W związku z tym będzie „krótko i rzeczowo”.

W dniu jutrzejszym  na osiedlu studenckim Politechniki przy ul. Wittiga będziecie mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – Noc grilli. W jej trakcie na pewno będziecie mogli odpowiednio zrelaksować się przed czekającą Was letnią sesję egzaminacyjną. Czy warto jednak wspominać teraz o egzaminach? Zdecydowanie nie! W związku z tym początek Nocy Grilli zaplanowano na godzinę 18.00. Nie może Was tam zabraknąć!

W czwartek (9 maj) o godzinie 11.00 z uczelnianego kampusu przy Wybrzeżu Wyspiańskiego wyruszy pochód studencki. Po kilkuletniej przerwie żacy pomaszerują przez ulice Wrocławia, aby w końcu dotrzeć do Rynku, gdzie otrzymają od lokalnych władz klucze do miasta.

Na piątek zaplanowano nieodłączny element Juwenaliów Politechniki Wrocławskiej – pokaz P.I.W.O Light Show. Wbrew pozorom nazwa nie nawiązuje do trunku, który znają praktycznie wszyscy studenci:) P.I.W.O to Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy, czyli mówiąc krótko i zwięźle – nietypowy system oświetlenia budynku. Start o godzinie 21.30

Zabawę studencką zakończy w sobotę bitwa wodna pomiędzy politechnicznymi organizacjami studenckimi i Rajd Samochodowy o Puchar Rektora.

Więcej szczegółowych informacji na temat Juwenaliów oraz line-up zaplanowanych koncertów znajdziecie na oficjalnej stronie – Wittigalia 2013.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->