get smarterTrwa I edycja Programu Edukacyjnego getSMarTer, skierowanego do studentów kierunków informatycznych Politechniki Wrocławskiej. Jego Celem jest umożliwienie studentom zdobycia wiedzy nie tylko teoretycznej, ale i praktycznej, a ponadto poznania codziennej pracy specjalistów IT w wiodących w branży firmach. Program Edukacyjny getSMarTer potrwa do stycznia 2015 roku.

W ramach Programu zaplanowano wiele wydarzeń informacyjno-edukacyjnych, takich jak warsztaty, które pozwolą studentom na poznanie konkretnych narzędzi przydatnych w przyszłej pracy specjalisty IT i podniesienie umiejętności komunikacyjnych, czy spotkania z pracodawcami oraz pracownikami firm IT, dzięki którym studenci będą mogli poznać potrzeby i oczekiwania stawiane wobec osób wchodzących na rynek pracy. Nie zabraknie też licznych konkursów motywujących młodych informatyków do ciągłego poszukiwania wiedzy i rozwoju swoich umiejętności z zakresu programowania. – Zaangażowanie firm w działania edukacyjne skierowane do studentów to doskonała okazja dla pracodawców do informowania przyszłych absolwentów o kompetencjach pożądanych z perspektywy branży. Studenci otrzymują natomiast możliwość uzupełnienia swojej wiedzy teoretycznej o umiejętności praktyczne, a tym samym zwiększenia swoich szans na rynku pracy. – komentuje Ewa Jankowiak, Specjalista ds. Rekrutacji w firmie SMT Software.

Dla tych, którzy będą chcieli bliżej zapoznać się z pracą w firmach informatycznych oraz zweryfikować swoją wiedzę w praktyce, przygotowano Program Ambasadorski, dzięki któremu najbardziej aktywni studenci mogą sprawdzić swoje umiejętności w zarządzaniu projektami na uczelni. Udział w wydarzeniach oraz zaangażowanie w Program będzie dla studentów szansą na nawiązanie długoterminowej współpracy z jego partnerami - SMT Software i IT SupportGroup. W toku Programu obie firmy wyłonią grupę najlepszych studentów, którzy zaproszeni zostaną na praktyki i staże.

Program Edukacyjny getSMarTer jest częścią projektu systemowego Biznes dla edukacji organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Partnerami Programu są firmy: SMT Software oraz IT Support Group. Więcej o samym Programie i nadchodzących wydarzeniach można znaleźć na stronie: www.getsmarter.pl.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->